Веб-сайт телеканалу „24”
www.24tv.com.ua

 

Олена Щерба

 

Інформаційний ринок України досі формується, адже з постійним розвитком ІТ-технологій він проходить поступовий процес глобалізації ЗМІ. Як для будь-якого повноцінного суспільства Інтернет є відкриттям для традиційних ЗМІ, оскільки їх основною функцією є інформувати, а швидкість подачі інформації відіграє чи не найважливішу роль у такому процесі. Тому більшість українських телеканалів, радіостанцій та друкованих видань паралельно відкривають свої електронні версії.
Український читач постійно знаходить для себе нові можливості доступу до інформації, а отже має змогу вибору цікавого та правдивого джерела. Таким чином перевагою телеканалу над друкованими ЗМІ є його аудіовізуальне підтвердження. Перевагою ж електронної версії каналу над самим телевізійним каналом є його постійний(!) відкритий доступ до інформації, яку подає канал. Ще однією чималою перевагою Інтернету є текстуальність усієї його інформації, що не лише дає змогу повністю зрозуміти деталі тексту, але й знайти підтвердження чи протитвердження правдивості інформації. Яким чином? За допомогою використання гіпертексту (лінків на офіційне джерело інформації). Тому відвідувач сайту має повний доступ до усієї інформації, яку розповсюджують електронні ЗМІ.
Сьогодні споживач інформації (читач, глядач чи то слухач) — це ділова, активна, енергійна людина, що хоче знати якомога більше та бути в курсі усіх подій, а тому потребує необхідної інформації у будь-який момент часу, перебуваючи чи то вдома перед телевізором, чи то закордоном.
Таким чином з появою 2006р. в українській мережі телеканалу „24”, було створення сайту, що відповідав би його формату, а також забезпечив би постійний, безперервний доступ до інформації. Тому метою телеканалу „24”, а також його Інтернет-версії (www.24.tv.com.ua) є постійне інформування своєї аудиторії оперативним правдивим сюжетом про усі важливі для суспільства події. Про це говорить і шеф-редактор каналу Ірина Сандуляк: “Інтернет уже давно і впевнено став для багатьох користувачів першим джерелом отримання інформації. Ігнорувати мережу - нерозумно, особливо для інформаційного каналу. Власний сайт, на який канал оперативно викладає власні новини та програми, і через який забезпечує глядачам доступ до ефіру - це уже необхідність“.
Ресурс www.24tv.com.ua повністю відповідає загальній концепції телеканалу „24”, що полягає у подачі цікавої та корисної інформації 24 години на добу, а тому є електронним відображенням каналу.
Для простого сприйняття інформації випуски новин сформовані так, що не потребують присутності ведучого, а тому канал за своїм форматом схожий до “Euronews”. Усі сюжети каналу чітко розподілені на півгодинні блоки. У кожному з них є українські, міжнародні, економічні та новини зі світу спорту. Ідентично розподіляють новини й на сайті.
На головній сторінці знаходяться „головне” та „допоміжне” меню. Для зручності користувача вони чітко відокремлені одне від одного двома різними за величиною блоками. У „головному” меню — два інформаційні блоки, розділені на „новини” та „програми”. Відповідно головне меню містить українські, міжнародні, економічні, спортивні, культурні, шоу-бізнесові та новини з царини новітніх технологій.
„Українські новини” — Україна в кадрі 24 години на добу; соціальні, політичні, будь-які важливі події, коментарі, оцінки експертів та думки звичайних людей. Це оперативна та фахова розповідь про те, чим живе країна упродовж доби. „Міжнародні новини” - це інформація з шести континентів світу про останні події на майданах стратегічних рішень та театрах бойових дій. Ще не розвіявся дим чи не встигли висохнути чорнила, як відвідувач www.24tv.com.ua має достатньо інформації, аби відчути себе у вирі подій. Свіжа інформація, новини економіки для ділових та активних людей у розділі „Економіка”. Грандіозні змагання та безкомпромісна боротьба за чемпіонські титули... Останні звістки зі стадіонів та швидкісних трас у поєднанні з пікантними подробицями життя відомих спортсменів — все це в сюжетах рубрики „Спорт”. Новини розділу „Культура” — це інформація про театральні прем’єри, концерти, виставки, останні тренди в сучасному мистецтві, літературні новинки, відеоохроніка культурного життя України та світу. Найцікавіше зі світу кіно, музики, моди, змістовна та інтригуюча інформація про останні події в українському та світовому шоу-бізнесі, реальні факти з життя знаменитостей, анонси найцікавіших подій та прем’єр, відвідувач сайту може знайти під лінком „Шоу-біз”. Відкрити для себе найновіші досягнення у сфері аерокосмонавтики, інженерії, медицини, комп’ютерних та робототехнологій користувач даного ресурсу може в рубриці „Світ технологій”.
Отже, блок новин „головного” меню має в собі величезний обсяг необхідної інформації.
В українському сегменті Інтернету сайти телеканалів майже не відрізняються за структурою. Та все ж є певні відмінності у кожному з них. Тут все залежить від формату каналу, його аудиторії, покриття і т.п.
Таким чином веб-проект www.24tv.com.ua вирізняє від інших сайтів послуга перегляду каналу в он-лайн-трансляції („прямий ефір”). Для аудиторії каналу це вирішує проблему трансляції на великій віддалі. Така послуга є зручною для осіб, що обмежені у зв’язку з телебаченням.
Рівень сучасних комунікаційних технологій зростає щохвилини, а тому керівництво каналу вирішило змінити дизайн та структуру сайту таким чином, щоб відповідати потребам свого глядача. Тому на даний момент такі важливі розділи як „пошук” та „програма передач” перебувають у процесі реконструкції. Дизайнери готують ще кілька корисних „примочок” для відвідувачів веб-ресурсу.
„Допоміжне” меню ж практично не змінилося. В ньому користувач і надалі може знайти: „прес-центр” каналу, де розміщена інформація про канал, переглянути прес-релізи; потенційні спонсори отримують інформацію у розділі „партнерам”; активні лінки розділів „технічна інформація” та „вакансії”. В даному меню зберігається й архів новин у розділі „архів”.
Форма зворотнього зв’язку є достатньо розширеною. На сторінці „контакти” є інформація про місцезнаходження офісу телеканалу, плюс можливість написати повідомлення (листа) у відповідний відділ, напр. шеф-редактору каналу, адміністратору сайту і .т.д.
При огляді даного веб-ресурсу варто звернути увагу на рубрики „програми” „головного” меню. Адже з виходом в он-лайн, сайт містив лише новинні блоки (зазначені вище українські, міжнародні...і т.п.), а у 2007р. зі зміною дизайну відвідувач знаходить рубрики „Футуріс”, „Світ кіно”, „Шлях до успіху”, „Автомундіаль”, „Еврика”, „Люди в історії” та „День в історії”.
Таким чином на сторінках www.24tv.com.ua канал надає своєму глядачеві повний доступ до усіх новин та програм, що транслюються.
Щодо оперативності, працівники каналу працюють за злагодженою схемою, а тому сайт достатньо часто оновлюється. Процес розміщення новин (сюжетів) на сайт відбувається за допомогою cms-системи. Більшість новин подають на веб-ресурс швидше, ніж для ефіру каналу. Це відбувається тому, що для трансляції в ефірі новину формують у сюжет з начитками диктора, змонтованим відео та відповідними титрами. Зазвичай для цього потрібно більше часу, аніж для розміщення свіжої інформації на сайт.
Можна з упевненістю сказати, що інтеграція телеканалу на веб-ресурс www.24tv.com.ua відбулась успішно. Сайт цілком відповідає загальній концепції каналу та постійно розширює обсяг послуг для своєї аудиторії.