16 грудня 2014 року Інститут екології масової інформації спільно з гуртком „Юний журналіст” ЦДЮТ Залізничного району міста Львова, МКМЦ „Галицьке юнацтво” та об’єднанням „Самопоміч” провів круглий стіл з медіакультури на тему „Молодь та сучасні інформаційні виклики”.

Світлина Олени Дітчук

 

11 грудня 2014 року в Дзеркальній залі Університету ім.. Івана Франка відбувся науково-практичний семінар на тему „Медіаосвіта в Україні: інноваційний досвід і перспективи впровадження”, співорганізаторами якого виступили Інститут екології масової інформації Педагогічний коледж, кафедра початкової та колекційної освіти філологічного факультету та інші. У заході взяли участь науковці зі Львова та Києва, які досліджують проблеми та перспективи медіаосвіти в Україні, а також аналізують світовий досвід напрацювань у сфері медіаграмотності.

 

Світлини Олега Вівчарика, прес-центр ЛНУ ім.. Івана Франка

 

15 жовтня 2014 року співробітник Інституту П. Александров вже традиційно взяв участь в якості журі у медіа-фесті „Інформаційний простір.

Учнівські ЗМІ”, на якому була представлена медіа-продукція 14 учнівських редакцій. Медіа-фест відбувається щорічно на базі Центру дитячої та юнацької творчості Залізничного району міста Львова. Основною метою медіа-фесту є обмін думками, досвідом та вирішення нагальних проблем учнівських ЗМІ.

 

Світлини Олени Дітчук

 

10 вересня 2014 року у Львівському обласному інституті ППО відбувся семінар для вчителів предмета „медіакультура”, який з 2014/2015 навчального року запроваджується факультативно у 45 школах Львівської області. Частину семінару провели співробітники Інституту екології масової інформації Н. Габор та П. Александров.

Світлини Олени Дітчук

У листопаді 2012 р. «Майстерні громадської медіакритики» запропонували студентам факультету журналістики майстер-клас відомого українського медіакритика Отара Довженка.
Фото Юлії Блюс.
У жовтні 2012 р. інститут спільно з Регіональним центром Медіаосвіти та медіапсихології зініціював та провів зустріч із Заслуженим журналістом України Вахтангом Кіпіані
Фото Анни Мончук
Інститут екології масової інформації спільно з Регіональним центром Медіаосвіти та медіапсихології виступив організатором круглого столу «Традиційна, громадянська, мультимедійна журналістика – що далі?» учасниками якого стали медіаексперти, представники львівських ЗМК та студенти факультету журналістики.
У вересні 2012 року в рамках проекту «Майстерні громадської критики», який інститут організував спільно з кафедрою нових медій та Кримським Центром візуальних та культурних досліджень та кафедрою журналістики Таврійського національного університету ім.В.Вернадського, відбулася зустріч з редактором сайту «MediaSapiens» (ГО «Телекритика»), Заслуженим журналістом України Діаною Дуцик.
Фото Софії Божик
У квітні 2012 року Інститут екології масової інформації провів зустріч з фінською журналісткою й письменницею Анною-Лєною Лаурин, україномовний переклад книжки якої «У горах всі рівні» побачив світ у Львові. Гостями зустрічі стали також Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Фінляндія в Україні Ар’я Макконен та перекладач книжки Наталя Іваничук.
На фото: перекладач Наталя Іваничук та фінська журналістка Анна-Лєна Лаурин.
Фото Зоряни Козачок


Жовтень 2011. Професор-фулбрайтер Ліен Пупчек (Pupchek Mary Leanne,   Queens University of Charlotte, USA) веде міждисциплінарний семінар з медіакритики

Вересень 2011. Дискусійний студентсько-викладацький семінар Інституту:«Навіщо українському телеглядачеві бути медіаосвідченим?»
На фото: гостя семінару Голоднікова Юлія,  доцент  Таврійського Національного Університету ім.. В. Вернадського  презентує медіаосвітній аналіз української телепродукції.

 

 

Травень, 2011.

Працівник Інституту Павло Александров проводить медіаосвітній семінар в ЗСШ № 77 м.Львова.


На фото: Олена Дітчук, керівник шкільного факультативу "Медіаосвіта" із учнями - відвідувачами факультативу.

 

 

15 жовтня 2010р.

 

 

Семінар Інституту, присвячений проблемам інтернет-журналістики, які висвітлює у своїй  книжці „Інтернет-журналістика” професор Потятиник Б.В.

 

 

Вересень 2010р.

 

 

Спільний студентсько-викладацький семінар Інституту, присвячений проблемам сучасного цензурування у ЗМІ, проведений в рамках спільного з факультетом слов’янської філології та журналістики Таврійського національного університету ім. Вернадського (м.Сімферополь) та Кримського центру розвитку регіональної журналістики проекту „Рухаймося проти цензури!”

 

 

23 вересня 2010 р.

 

 

Гість круглого столу Інституту екології масової інформації відомий український журналіст, ведучий програми «Свобода слова», експерт з засобів масової інформації Андрій Куликов.

Мета семінару— з'ясувати, що таке цензура в сучасній Україні і як їй протистояти.

 

4 березня 2010 року

4 березня гостем семінарів Інституту екології масової інформації стала експерт аналітичного відділу організації Pro Mova Вікторія Бриндза, яка ознайомила колег з особливостями  нових медіакритичних досліджень.

18 лютого 2010 року

 У РАМКАХ СЕМІНАРІВ ІНСТИТУТУ ЕКОЛОГІЇ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ МАГІСТРІВ ФАКУЛЬТЕТУ ЖУРНАЛІСТИКИ З ІРИНОЮ МАГДИШ, БАГАТОРІЧНИМ АВТОРОМ ТА СПІВРЕДАКТОРОМ ЖУРНАЛУ „Ї”. 

ТЕМА РОЗМОВИ: ЧИ ВМИРАЄ ЖУРНАЛІСТИКА В УКРАЇНІ?

26 жовтня  2009 р.

МАС-МЕДІА: АВАНГАРД ЧИ АР’ЄРГАРД?

Чи можуть окремі медіа об’єктивно аналізувати своїх колег, перебуваючи у тому ж  журналістському спектрі? Що треба знати, щоб професійно аналізувати роботу ЗМК? Над цими та багатьма іншими питаннями розмірковували на науково-практичному семінарі-зустрічі з журналістом “Телекритики”, у недавньому минулому її шеф-редактором, Отаром Довженком.

       

 

23 жовтня  2009 р.

Результати наукових досліджень Інституту екології масової інформації представлено на міжнародному журналістському семінарі за участю медіа-працівників з Білорусії, Росії та України.  Семінар присвячено проблемам боротьби з ксенофобією.

 

 

13 травня 2005

У рамках циклу міжнародних конференцій "Європа спільних цінностей" Інститут медіаекології організував (у партнерстві з Інститутом євроінтеграції) роботу секції "Мас-медіа: авангард чи ар’єргард?". У роботі секції якої взяли участь українські і польські фахівці з масової комунікації.                                                                                    

     

На фото: українські і польські медіа-експерти під час засідання спеціалізованої "журналістської" секції.
 

Свобода преси

28 лютого 2005 р.

"Українська журналістика після Помаранчевої революції"

 

Наприкінці лютого Інститут екології масової інформації спільно з Західноукраїнським медіацентром "Нова журналістика" провів круглий стіл "Українська журналістика після Помаранчевої революції". На зустріч були запрошені як теоретики та практики журналістики, так і студенти, активні дописувачі журналу Медіакритика. Однією з найважливіших тем, що обговорювали на круглому столі, стала проблема реальних змін в українських медіа, дискусія довкола того, як зафіксувати ці позитивні переміни, уникнути помилок в майбутньому, плекати в країні вільні й відповідальні медіа.
Редактор Медіакритики Борис Потятиник презентував колегам останні тематичні випуски журналу (№№8, 9). Також обговорювалась можливість створення в Україні груп тиску, аналогічних до тих, які активно діють на Заході, як одного з різновидів впливу на неякісну продукцію українських ЗМІ.

 

20    жовтня, 2004

 ЛЬВІВ –  ОДЕСА – ДНІПРОПЕТРОВСЬК – ХАРКІВ – ДОНЕЦЬК – КИЇВ

 Одеса була першою в списку міст, які  відвідали представники редколегії "Медіакритики", щоб трансформувати її у загальнонаціональний ресурс, який зможе не тільки критично аналізувати роботу мас-медіа України, а й впливати на їхню якість. Отож у згаданих містах відбулася низка пресконференцій, презентацій на факультетах журналістики місцевих університетів та інтернет-центрах IATP. Редакційний тур розпочався з прес-конференції в Одеській обласній організації Національної Спілки Журналістів України. До речі, головний редактор одеської газети “Прес-кур’єр” Йосип Бурчо  увійшов у редколегію “Медіакритики”. Так само, як і Володимир Демченко від Дніпропетровська.

Водночас у згаданих містах презентовано нову книгу Бориса Потятиника "Медіа: ключі до розуміння" – першу книгу видавництва ПАІС в серії "Медіакритика". >> читати далі

Нове в медіаосвіті.

На початку 2004 року поновив свою роботу постійно діючий семінар з медіаекологіїї та медіаосвіти, на якому, зокрема, виступила нова співробітниця Інституту медіаекології  Галина Безух з оглядом  книжкових новинок:

Нещодавно у видавництві “Polity Press” (www.polity.co.uk) побачила світ книжка Девіда Бакінґема “Медіаосвіта: вивчення, грамотність та сучасна культура”.

Медіаосвіта або медіаграмотність, як її іноді називають, поступово стає одним з основних предметів шкільної програми у низці країн. Ця книжка – відповідь на відчутну потребу в подібній праці серед практиків та теоретиків цієї сфери. У ній розглянуто медіаосвіту з урахуванням найновіших змін як медіа так і життя молоді. Тут розроблено доступні та переконливі принципи, на яких варто базувати шкільні медіапрограми, та теоретично слушні й практично можливі фундаментальні засади педагогічної практики. У ній окреслено, як медіаосвітянам слід реаґувати на сучасні соціяльні, політичні та технологічні досягнення, а також на зміни ролі та функцій освіти.

Девід Бакінґем – один з провідних міжнародних експертів у цій галузі. У “Медіоосвіті” викладено його основні розумування, глибокий аналіз проблем, які постали перед медіаосвітянами. Девід Бакінґем тримає руку на пульсі медіаосвіти сьогодення, проникливо досліджуючи цю сферу, перевіряючи суперечності, визначаючи наші мотиви навчання медіа, окреслюючи орієнтири на майбутнє.

 Праця дає відповідь на такі питання:

·            Як освіта повинна реаґувати на реалії дедалі медійнішого світу?

·           Як вона може допомогти молоді стати активними, критичними учасниками медіакультури, яка їх оточує?

·           Як іти в ногу зі складними технологічними, культурними й економічними перетвореннями, які змінюють сучасне медіадовкілля?

Бакінґем талановито окреслює сферу медіаосвіти, дає огляд дебатів, теорій та принципів цієї галузі. Ця праця може сприяти реформуванню сучасної освіти.

 

17 жовтня, 2003-10-21

 

Проведено першу загальнонаціональну інтернет-конфернецію “Медіа-освіта в Україні: стан і перспективи”, у якій взяли участь журналісти і педагоги з різних міст України та м.Любліна сусідньої Польщі. Львівські учасники конференції скористалися послугами інтернет-проекту IATP.     На фото: учасники інтернет-конференції за роботою.

 

 

 

Кінець квітня. Налагодження співпраці

 

  “Телекритика”(редактор-Наталія Лігачова) та “Медіакритика”(Борис Потятиник) налагоджують співпрацю.

 

 

 

8 квітня. Презентація нового журналу.

У львівському IATP-Club відбулася презентація нового електронного журналу “Медіакритикаhttp://www.mediakrytyka.franko.lviv.ua Видання  присвячене різноманітним матеріалам,  які аналізують українські і світові медіа. Зокрема в цьому номері привертають увагу “Російський монстр ukraine.ru” Андрія Дубецького, “Мережева журналістика” Арсена Данилюка, “Роздуми про насильство і порнографію в мережі” Людмили Шпанер.

Проект виконується за підтримки Посольства США в Україні.

На фото у центрі-- презентер – JFDP alumna Наталка Габор

Олена Мартиненко, волонтер центру

 

Лютий. Круглий стіл “Сучасна преса: інструмент конфліктності чи толерантності?”

2002 р.

Семінар “Насильство реальне і віртуальне”

Круглий стіл “ Порнографія в масовій комунікації і її психологічні наслідки”

Семінар “Законодавчі та етичні аспекти формування збалансованого медіадовкілля

Семінар “Використання чорних PR у передвиборчих технологіях”.

Квітень. Круглий стіл “Впровадження медіаосвіти в Україні”   за участю Міністра освіти і науки України Василя Кременя.

Круглий стіл задекларував новий етап розвитку медіа освіти в Україні. Від попереднього обговорення вирішено перейти до реалізації пілотного експериментального проекту на базі Львівського національного університету імені Івана Франка і кількох шкіл м. Львова. Найуспішнішим спільним проектом інституту та шкіл на сьогодні є Програма з медіаосвіти на базі львівської СШ 77 (впорядкувала О.Дідчук).

 Окрім ініціатора - Інституту медіа екології - на цьому етапі проект підтримали кафедри психології і педагогіки та Управління освіти м. Львова. Ініціативу львів'ян підтримав.

Травень. Інститут провів зустріч з заступником Міністра Польщі Т.Гобаном -Класом

 щодо специфіки розвитку медіаосвіти за кордоном, зокрема в Росії та Польщі.

У вересні 2002 року Інститут провів Міжнародну науково-практичну конференціюМедіаосвіта як частина громадянської освіти” і випустив збірник тез конференції Медіаатака”.

 

2001 р.

Семінар ”Вільна і відповідальна преса”

Круглий стіл “Інтернет: нові можливості і можливі небезпеки”

Семінар “ Психологічні наслідки екранного насильства”