Перспективи запровадження МЕДІА ОСВІТИ в Україні

 

       Круглий стіл на таку тему проведено в середині березня з ініціативи Інституту медіаекології та IATP alumni клубу.

     Презентером виступила JFDP alumna, кандидат філологічних наук Наталя Габор (на першому фото -- крайня справа). Вона привернула увагу до такого аспекту медіа освіти як інтернет-довкілля.

                         

                            17 жовтня, 2003-10-21

Проведено першу загальнонаціональну інтернет-конфернецію “Медіа-освіта в Україні: стан і перспективи”, у якій взяли участь журналісти і педагоги з різних міст України та м. Любліна сусідньої Польщі. Львівські учасники конференції скористалися послугами інтернет-проекту IATP.

На фото: учасники інтернет-конференції за роботою.

 

 

 

Про інші події та публікації читайте на сторінках нашого електронного журналу "МЕДІА ОСВІТА" в таких номерах:

 

 N 4

N 3  

 N 2  

 N 1                   

 

Додаткову інформацію про медіаосвіту можна отримати на сайтах:
www.franko.lviv.ua/mediaeco, http://www.media-ecology.org/, http://www.mediaeducation.ru/

 

Нове в медіаосвіті

 

На початку 2004 року поновив свою роботу постійно діючий семінар з медіаекології та медіаосвіти, на якому, зокрема, виступила нова співробітниця Інституту медіаекології Галина Безух з оглядом книжкових новинок:

Нещодавно у видавництві “Polity Press” (www.polity.co.uk) побачила світ книжка Девіда Бакінґема “Медіаосвіта: вивчення, грамотність та сучасна культура”.

Медіаосвіта або медіаграмотність, як її іноді називають, поступово стає одним з основних предметів шкільної програми у низці країн. Ця книжка – відповідь на відчутну потребу в подібній праці серед практиків та теоретиків цієї сфери. У ній розглянуто медіаосвіту з урахуванням найновіших змін як медіа так і життя молоді. Тут розроблено доступні та переконливі принципи, на яких варто базувати шкільні медіапрограми, та теоретично слушні й практично можливі фундаментальні засади педагогічної практики. У ній окреслено, як медіаосвітянам слід реаґувати на сучасні соціяльні, політичні та технологічні досягнення, а також на зміни ролі та функцій освіти.

Девід Бакінґем – один з провідних міжнародних експертів у цій галузі. У “Медіоосвіті” викладено його основні розумування, глибокий аналіз проблем, які постали перед медіаосвітянами. Девід Бакінґем тримає руку на пульсі медіаосвіти сьогодення, проникливо досліджуючи цю сферу, перевіряючи суперечності, визначаючи наші мотиви навчання медіа, окреслюючи орієнтири на майбутнє.

 Праця дає відповідь на такі питання:

  •  Як освіта повинна реаґувати на реалії дедалі медійнішого світу?

  • Як вона може допомогти молоді стати активними, критичними учасниками медіакультури, яка їх оточує?

  • Як іти в ногу зі складними технологічними, культурними й економічними перетвореннями, які змінюють сучасне медіадовкілля?

Бакінґем талановито окреслює сферу медіаосвіти, дає огляд дебатів, теорій та принципів цієї галузі. Ця праця може сприяти реформуванню сучасної освіти.

 

Кримські підлітки,

 граючи в героїв телесеріалу «Бригада», перестріляли цілу сім’ю

ForUm

Звіряче вбивство цілої сім’ї скоїли у кримському місті Красноперекопську місцеві підлітки, що «грали» в героїв телесеріалу «Бригада». Про це, як передає кореспондент РІА «Новини», повідомили у вівторок журналістам у Головному управлінні МВС України в Криму.

Озброївшись нарізною і гладкоствольною зброєю, підлітки ввірвалися 14 грудня в приватне домоволодіння на вулиці Менделєєва і пострілами в голову убили 42-річного господаря, його 31-річну дружину і 8-річного сина.

Підозрювані затримані - це двоє школярів і один учень ПТУ. У ході обшуку будинку в одного з них вилучені гранати, патрони, ножі, кастети.

За даними слідства, в Красноперекопську створена злочинна «бригада» молоді, що наслідує своїм екранним «героям».

 

Людоед снял фильм "Ганнибал-2"

Тихий, мирный западногерманский городок Роттенбург, что недалеко от Касселя, пребывает в шоке от случившегося, а вся Германия потрясена произошедшими в нем событиями. "Мы часто довольно мило беседовали с этим человеком... Вместе служили в армии... Просто непостижимо, что он способен на такое!", - удивляется сосед тихого, вежливого 41-летнего гомосексуалиста, программиста, жителя города Роттенбург, вдруг оказавшегося каннибалом. Подробности своего обеда частями тела жертвы вместе с самой жертвой - 42-летним мужчиной - он снял на видеопленку. Свою первую жертву тихий людоед нашел по Интернету - на сайте знакомств для гомосексуалистов. Своих намерений роттенбургский каннибал не скрыл от 42-летнего мужчины, пришедшего в гости по объявлению. Вдвоем они поужинали в последний раз перед видеокамерой. Немецкая желтая пресса изобилует подробностями этого званого обеда и дальнейшим расчленением трупа. Следователи особо отмечают, что сознавшийся во всем преступник не создает впечатления сумасшедшего. Он вполне нормален и адекватен. Кадры обеда с жертвой почти повторяют кадры фильма "Ганнибал", где Лектор угощает агента ФБР его собственными мозгами. Не исключено, что мысль разделить обед с собственной жертвой была навеяна тихому бюргеру фильмом "Ганнибал". Там где в заключительной части фильма герой Энтони Хопкинса потчует бывшего агента ФБР деликатесом из его же собственных мозгов. Ганнибал Лектор также для званого вечера избрал жареное блюдо, передает Newsru.com.

Каннибалом немца сделали сказки братьев Гримм?

Стали известны новые подробности дела каннибала, съевшего свою жертву с ее согласия. 41-летний гомосексуалист, программист, житель маленького провинциального городка Роттенбург убил и съел 42-летнего инженера из Берлина, засняв все это на видеопленку.

По данным полиции, Армин М. дал объявление в интернете о том, что ищет упитанного человека для того, чтобы съесть его. Каннибал в открытую писал о своих намерениях, но работник компании Siemens Бернд Юрген Б. все-таки откликнулся на его объявление. Перед тем как отправиться на встречу с незнакомцем, Юрген Б. продал свою машину и взял отпуск для "решения личных проблем".

 

На процессе убийца также поведал о том, когда у него началась тяга к извращениям. Рассказывая о своей жизни, убийца заявил, что у него с детства была навязчивая идея каннибализма после того, как он прочитал волшебную сказку братьев Гримм "Ганзель и Гретель".

Эпизод, в котором ведьма откармливает Ганзеля в сладкой надежде полакомиться им, просто очаровал Армина, он несколько раз с наслаждением перечитывал его. Ко времени, когда в 16 лет он вместе с семьей переехал в Роттенбург, навязчивая идея стала невыносимой.

Newsru.com